Ako povýšiť dizajn Airbnb ubytovania na novú úroveň

11. septembra 2020 Tomáš Andel

Ako povýšiť dizajn Airbnb ubytovania na novú úroveň
Interiér bytu dostupného cez službu Airbnb, ktorý navrhlo štúdio At Home With Hostmaker.

Služba Airbnb sa v súčasnosti teší popularite, akú nezaznamenala nikdy predtým. Na jej platforme nájdete viac než 5 miliónov ponúk ubytovania po celom svete, pričom aplikáciu doteraz využilo viac ako 400 miliónov cestovateľov. Ekosystém zdieľanej ekonomiky umožnil subjektom v rámci cestovného ruchu rozvíjať svoje podnikanie v online prostredí, kde môže v podstate každý riadiť svoj vlastný hotel priamo zo svojho domova.

Poskytovatelia ubytovania na platforme Airbnb sa v súčasnosti čoraz viac snažia odlíšiť svoje ponúkané domovy od masívnej konkurencie, aby si tak prilákali viac hostí. Túto potrebu si všimla spoločnosť Hostmaker, ktorá uviedla na trh sortiment ubytovacích zariadení orientovaných na interiérový dizajn. Kreatívna divízia tohto podniku nesie označenie At Home With Hostmaker a vytvára na mieru šité interiéry pre domácnosti, ktoré figurujú v službe Airbnb. Ceny tejto spoločnosti za dizajn bytových priestorov začínajú približne na hodnote 225 dolárov za izbu a služba je v súčasnosti k dispozícii pre hostiteľov Airbnb v Londýne, Lisabone, Barcelone a Bangkoku.

Laura Wardová, ktorá je dizajnovou riaditeľkou štúdia At Home with Hostmaker, potvrdila, že štýlovo zariadený byt priamo zvyšuje počet rezervácií na platforme Airbnb. Hosti majú v takýchto priestoroch oveľa príjemnejší zážitok už od chvíle, keď vstúpia do dverí.

Wardová ďalej povedala: „Keď sa hostia ubytujú v takýchto zariadeniach, sú obklopení konzistentným štýlom. To ich vedie k pocitu, že hostiteľovi skutočne záleží na ich životnom priestore, čo je podľa mňa veľmi dôležité. Je to tiež kľúčové pre recenzie, poskytovateľ potrebuje získať pozitívnu spätnú väzbu. Ak si dáte záležať na peknom interiérovom dizajne, Vaše ubytovanie sa zapíše do pamäte hostí.“

Tím štúdia At Home with Hostmaker sa s nami podelil o sedem svojich najšikovnejších trikov na poli dizajnu - ktoré sa Vám zídu obzvlášť v prípade, že ponúkate ubytovanie na Airbnb.

Dobre presvetlená a vzdušná obývacia izba.

Navrhnuté pre pohodlie

V prvom rade chcete dosiahnuť, aby Vaši hostia cítili, že priestor okolo nich je dômyselne navrhnutý so zreteľom na ich osobné potreby. Na zdokonalenie Vašej ponuky nemusíte investovať veľa. Skúste do predsiene umiestniť vkusný vešiak, prípade malú tabuľu a kriedy do kuchyne, spolu s niekoľkými zaujímavými receptmi. Obývaciu izbu môžete vybaviť štýlovým otomanom, na ktorý si dobrodruhovia vyložia unavené nohy po celodennom objavovaní mesta. Tiež sa uistite o tom, že v kúpeľni je dostatok čistých uterákov, ale aj vhodný počet vešiakov na ich skladovanie.

Nebojte sa experimentov

Nesnažte sa vyhýbať odvážnym interiérovým prvkom v podobe nadrozmerných umeleckých diel, nástenných malieb či skvostných závesných svietidiel. Vaším cieľom by malo byť zviditeľniť Vašu izbu či byt medzi ostatnými ponukami v službe Airbnb. Na trhu sa navyše pohybuje mimoriadne veľký počet dobrodruhov, ktorí pri hľadaní ubytovania lovia po takzvanom „wow faktore“. Možno si rámy okien namaľujete na netradičnú farbu, povešiate zo stropu zaujímavé predmety, alebo vytvoríte luxusný výklenok pri okne na trávenie lenivých popoludní.

Pútavé detaily ako vtáčia klietka doplnená vzletnými záclonami dodávajú tomuto domovu eklektickú a premyslenú atmosféru.

Vyzdobte okná

Ak si môžete dovoliť vyhnúť sa roletám, určite tak spravte. Omnoho vhodnejšou voľbou sú ťažšie záclony, ktoré spĺňajú rovnakú funkciu, ale miestnosti dodajú teplo, čo je obzvlášť dôležité počas zimných mesiacov. Ak okná úplne prekryjete nepriesvitnými záclonami, svojim hosťom doprajete ničím nerušený spánok. Navyše aj dobrodruhovia majú radi svoje súkromie, takže výzdoba okien by nepochybne mala byť medzi Vašimi prioritami. Jedna z našich najobľúbenejších záclon bola posiata opakujúcimi sa vzormi cukríkov a holubov. Medzi našimi hosťami sa o nej skutočne veľa hovorilo.

Využívajte kvety a zeleň

Jedným zo zaručených favoritov sú visiace kvety a vertikálne zelené plochy. Poskytujú totiž možnosti na umelecké fotografie, ktoré cestovatelia s obľubou zdieľajú na sociálnych sieťach.

Uistite sa o tom, že do Vášho interiéru vniká toľko svetla, ako je to možné. Dodáte tak život kvetom a rastlinám, ktoré by mali zdobiť priestor. Na stôl v kuchyni či čajový stolík v obývacej miestnosti je vhodné umiestniť dlhé farebné stonky vo vázach, ktoré pozdvihnú každú fotografiu. Ak hľadáte dlhotrvajúce riešenie, skúste zvoliť vkusné umelé rastliny.

Oddajte sa malým priestorom

Nemusíte sa za každú cenu snažiť, aby Váš interiér vyzeral byť čo najväčším. Pokúste sa oddať maličkostiam. Vytvorte útulné miesto na čítanie, odkiaľ sa Vaši hostia nebudú chcieť postaviť. Experimentujte s poťahmi a vankúšmi. Pre maximálny zážitok si zvoľte pestrú paletu farieb, ktorá bude odkazovať na luxus a relax. Intimitu prostredia umocníte napríklad namaľovaním stropu teplou farbou.

Exotická tmavá farba stien dodá interiéru dramatický efekt a pocit luxusu.

Instagram musí byť

Do interiéru ponúkaného domova by ste mali zakomponovať jedinečné detaily, ktoré z neho spravia dokonalý materiál pre Instagram. Posúďte všetky kúty priestoru, kde by ste mohli dosiahnuť požadovaný efekt. Niektoré nápady môžu zahŕňať obrovské preparované zvieratá, unikátne lampy alebo vitrínu plnú miestnej keramiky.

Vyhýbajte sa nudným bielym stenám

Neostýchajte sa a pokryte steny odvážnymi tapetami alebo pútavými farebnými kombináciami. Na portáli Pinterest nájdete dostatok atraktívnych nápadov. Jednu stenu dokonca môžete namaľovať dvomi farbami, jednu polovicu nápadne výrazným a druhú kontrastne jemným odtieňom.

Tomáš Andel
predaj nehnuteľností

Share

Navjnovšie články

Korona v oblasti hypoték: Požičali by ste peniaze niekomu, kto už mal problém splácať?

Korona v oblasti hypoték: Požičali...

1. marca 2021 Katarína Fraňová

Prečítať článok
Ako správne naceniť vašu nehnuteľnosť?

Ako správne naceniť vašu nehnuteľn...

7. februára 2021 Peter Benčurík

Prečítať článok
13 tipov ktoré Vám pomôžu na trhu s nehnuteľnosťami

13 tipov ktoré Vám pomôžu na trhu ...

11. septembra 2020 Dušan Sivák

Prečítať článok