CUKROVAR
190 bytov
od 124 900 €
okraj centra mesta

Areál trnavského Cukrovaru sa už čoskoro premení na novú rezidenčnú štvrť. Práve do tejto zóny bude z centra mesta pokračovať pešia zóna a ikonická priemyselná budova Cukrovaru už nebude len tichým svedkom doby, ale prejde citlivou rekonštrukciou a získa nové využitie. Primárne rezidenčné bytové domy doplní polyfunkčné centrum s aktraktívnymi prevádzkami. 

Súčasťou územného plánu mesta Trnava je samostatný územný plán zóny Cukrovar (24,98 ha), ktorá sa nachádza v tesnom dotyku s historickým centrom. Cukrovar to nie sú iba ikonickí svedkovia priemyslovej architektúry, ktorých v budúcnosti čaká citlivá rekonštrukcia, ale aj ďalšie územie, kde územný plán počíta s bytovou výstavbou, ako aj polyfunkčným centrom s atraktívnymi prevádzkami (obchody, kaviarne, reštaurácie,…).

Z celkovo 13 rezidenčných blokov sú aktuálne rozpracované úvodné 2 etapy umiestnené v rezidenčných blokoch B.01 a B.03 v severozápadnej časti zóny v susedstve s magickým parkom Pri kalvárii, ktoré v 6 bytových domoch ponúkajú 186 bytov s modernými dispozíciami. Úvodné etapy sú však iba začiatkom niečoho omnoho väčšieho, pretože na území bývalého Cukrovaru postupne vzniká nová mestská štvrť 21. storočia.

lokalita
centrum mesta
nová rezidenčná štvrť
architekúra
nízkopodlažná výstavba
4 - 5 podlažné bytové domy
ekológia
nízkoenergetické bývanie
A0 + smart riešenia
typy bytov
1,2,3,4 - izbové byty
4 byty s vlastnou terasou
atmosféra
areál Cukrovaru
nová mestská štvrť

Lokalita a občianska vybavenosť

Výnimočnosťou lokality Trnavského cukrovaru bola vždy jeho poloha v tesnom dotyku s historickým centrom a parkom Pri Kalvárii. Dnes ju dopĺňa šikovná dostupnosť na severný obchvat po Trstínskej ceste, atraktívna občianska vybavenosť (obchody, školy, …), ale aj viaceré športové areály. Z Cukrovaru to máte na skok na kávu alebo pracovné stretnutie do centra, po práci si zabehnete na Sláviu či do Štrkov a cez víkend môžete piknikovať v parku Pri Kalvárii. 

Nákupné centrum (City Park Trnava) je vzdialené iba 5 minút pešou chôdzou. Športoviská, kaviarničky, aquapark, pekáreň, historické centrum, školy aj škôlky bližšie, než by ste čakali. Príjemná atmosféra vnútrobloku je dotvorená zeleňou, oddychovými plochami, štýlovým osvetlením, ako aj vodným prvkom, ktorý do spoločného priestoru prináša nové dimenzie.

Energetická trieda A0

Všetky bytové domy staviame v energetickej triede A0 s minimálnou spotrebou energie. Dodržiavame aktuálnu vyhlášku pre rok 2021 a náš stavebný projekt, realizovaný podľa tejto prísnej normy, tak bude pravdepodobne jedným z prvých v Trnave. Hodnota nehnuteľnosti s certifikátom A0 je perspektívne vyššia v porovnaní s certifikátom A1. Okrem toho je bezprostredným benefitom nižšia spotreba energie, ergo nižšie prevádzkové náklady. 

Parkovanie

Ku všetkým garážovým státiam inštalujeme predprípravu pre nabíjanie elektromobilov. Parkovanie v podzemných garážach.

Bytové riešenie

Moderná minimalistická architektúra, nízkopodlažné bytové domy, veľkorysé riešenie dispozícií, dôraz na maximálne presvetlenie a odovzdanie v kvalitnom štandarde. V suteréne každého bytového domu sa nachádza komunitná miestnosť pre odkladanie bicyklov, ktorá umožňuje komfortne odložiť tieto nespratné, ale užitočné veci. Ideálny variant pre ľudí, ktorí nechcú vlastný dom, ale napriek tomu chcú mať súkromnú zelenú oázu, kde môžu nielen posedieť pri káve, ale aj venovať sa svojej záhradke.

V rámci I. etapy ponúkame 119 bytov v štandarde v 4 bytových domoch (BD1, BD2, BD3, BD4). Staňte sa prvými obyvateľmi jedinečného Cukrovaru a formujte jeho budúcnosť spolu s nami! Termín dokončenia výstavby je 4Q/2023.

V rámci II. etapy ponúkame 61 bytov v štandarde v 2 bytových domoch (BD5, BD6). Termín ukončenia výstavby je 4Q/2024. Ak hľadáte nehnuteľnosť s neskorším termínom kolaudácie, prípadne ešte bližšie k parku Pri kalvárii, tak toto je nepochybne ten správny výber!

Realitný maklér

Barbara Mruškovičová

Mám záujem