2016 Byty Trnava

Zelené átrium

Zelené átrium je prvý pasívny bytový dom na Slovensku. Ide o projekt ponúkajúci nadštandardné bývanie, ktoré predstavuje správnu investíciu do budúcnosti, komfortu a energetickej úspornosti.

Vzhľad Zeleného átria charakterizuje jednoduchý architektonický výraz. Zámerom bolo postaviť jednoduchú architektúru v súlade s okolitým prostredím a investície vložiť do energetických kvalít budovy a nie do samoúčelných architektonických prvkov. Stavba sa skladá z niekoľkých funkčných celkov. Základ tvorí 44 bytov, ktoré garantujú komornú a priateľskú atmosféru, v spojení so spoločenskými priestormi pre obyvateľov domu. Súčasťou projektu je aj zelená relaxačná strecha pre spoločné stretnutia. Okrem toho sa tu nachádzajú aj obchodné a kancelárske priestory. Parkovanie rieši podzemná garáž s kapacitou 63 miest. Okrem nej sa v podzemí nachádzajú pivnice a technická miestnosť. Architektúra je jednoduchá, no nechýba jej šarm. Zaoblené balkóny sú v podstate jedinou ozdobou elegantnej dvojfarebnej fasády, o to viac však pútajú pozornosť. Mäkké krivky nárožia budovy vďaka nim zjemňujú nielen budovu, ale harmonicky pretvárajú celé jej okolie.

zeleneatrium.sk

Výhody

Zelené átrium je skvelou správou pre architektov, stavebníkov, ale rovnako pre všetkých ľudí na Slovensku. Je prvým pasívnym certifikovaným bytovým domom, míľnikom nielen v zelenej výstavbe, ale aj symbolom budúcnosti bývania. Predstavuje nový trend v stavebníctve. Všetko od začiatku projektu, využitie brownfieldu, výber stavebného materiálu, dosiahnutie pasívneho štandardu, až po budovanie susedskej komunity, je symbolom filozofie zelenej architektúry.

Zelené átrium sa nachádza v obľúbenej časti Trnavy, neďaleko centra a prírody. Základná občianska vybavenosť, ako zastávky, školy či nákupné centrum, je vzdialená maximálne do 15 minút chôdze.

Koncept bývania v Zelenom átriu má tri základné piliere. Prvým je zelená výstavba. Je príjemné vedieť, že bývate na mieste, ktoré neodkrojilo z ornej pôdy a nebol kvôli nemu vyrúbaný les. Rovnako uspokojivé je vedomie, že stavba je tvorená najúspornejšími postupmi, ktoré takmer nezaťažili životné prostredie. Druhým pilierom je úspora prevádzkových nákladov, ktorá obyvateľom zaručuje minimálne náklady na vykurovanie a chladenie, a to bez kompromisov. Tretím pilierom je budovanie susedskej komunity, ktorá na stretávanie využíva spoločné priestory a zelenú relaxačnú strechu budovy.

V prípade prípade záujmu nám pošlite vaše kontaktné údaje.
Náš maklér vás bude kontaktovať