Luxusný apartmánový hotel vo Varšave prezentuje poľský talent v oblasti dizajnu

11. septembra 2020 Andrej Matys

Luxusný apartmánový hotel vo Varšave prezentuje poľský talent v oblasti dizajnu
Izba 1777 v hoteli Autor Rooms.

V súčasnosti sa po celom svete objavujú nové trendy a inovatívne dizajnové riešenia, ktoré dávajú vznik úžasne navrhnutým a zariadeným nehnuteľnostiam. Nie je preto žiadnym prekvapením, že isté malé dizajnérske štúdio v srdci hlavného mesta Poľska vytvorilo jedinečný luxusný apartmánový hotel, ktorý na každom metri štvorcovom svojich priestorov propaguje vysokú kvalitu lokálnych poľských výrobcov a umelcov.

Unikátny hotel sa rozprestiera naprieč celým poschodím zrekonštruovanej historickej budovy, ktorá bola postavená v priebehu roka 1614 v súlade s princípmi architektonického štýlu berlínskej moderny. Vnútorný priestor zariadenia Autor Rooms je preniknutý zmesou klasického šarmu a súčasného dizajnu. Na budovaní tohto štýlového ubytovacieho zariadenia sa podieľala lokálna dizajnérska kancelária Mamastudio v spolupráci s uznávaným architektom Mateuszom Baumillerom. Výsledkom spoločnej iniciatívy sa stal štvorspálňový obytný priestor, ktorý by sme mohli označiť za niečo medzi cenovo dostupným mestským bytom a súkromným apartmánom v luxusnom hoteli.

Centrálnu časť obytnej jednotky tvorí rozľahlý jedálenský priestor a spoločná kuchyňa. Každý prvok interiérového dizajnu je vo veľkej miere sústredený na produkty z kolekcií mladých vznikajúcich talentov na dizajnérskej scéne Poľska - od osvetlenia cez nábytok až po kompletne vybavenú knižnicu a zbierku umeleckých diel zostavenú profesionálnym kurátorom. Toto ubytovacie zariadenie je plné intímnych a luxusných zážitkov.

Každá zo štyroch vizuálne atraktívnych izieb je odlišná veľkosťou, tematikou dekorácie a dizajnom. Všetky sú však dostatočne osvetlené prirodzeným svetlom, za čo vďačia rozsiahlym bielym plochám interiéru, veľkým oknám a preskleným dverám smerujúcim na balkón. Počas pobytu v tomto hoteli nadobudnete pocit, že ste prenikli priamo do kreatívneho a kultúrneho srdca Varšavy, ktoré by ste za iných okolností mohli spoznávať iba s pomocou angažovaného miestneho obyvateľa.

O vznik hotela Autor Rooms sa zaslúžili Madga Ponagajbo, Michał Pawlik a Piotrek Ręczajski, ktorí sú majiteľmi dizajnérskeho štúdia MamaStudio. Do realizácie projektu sa síce pustili bez predchádzajúcich hotelierskych pokusov, ale disponovali bohatými vlastnými skúsenosťami nadobudnutými počas cestovania po svete. Do svojho podnikateľského modelu tak zakomponovali osobný prístup k potrebám súčasného cestovateľa. Hotel Autor Rooms je riadený nezávisle a s vášňou, vďaka čomu na trh prináša intimitu a komfort a pre návštevníkov sa takmer stáva druhým domovom. Nepochybne sa tiež jedná o najlepšiu bránu do ďalšieho spoznávania Varšavy.

Magda, ktorá v projekte zohrala kľúčovú úlohu, uviedla: „Autor Rooms má osloviť cestovateľov, ktorí hľadajú krásu, nenútenú atmosféru a príležitosť spoznať ľudí s podobnými záujmami.“

Jedným z kľúčových prvkov hotela Autor Rooms je úprimná pohostinnosť, ktorou tím zariadenia pristupuje k svojim hosťom. Počas pobytu sa o návštevníkov stará profesionálny komorník (takzvaný „concierge“), ktorý hosťom poskytne bezstarostnú prehliadku dizajnérskych priestorov apartmánu, ako aj hodnotné informácie ohľadom najzaujímavejších kaviarní, reštaurácií a umeleckých podujatí vo Varšave. Počas celého pobytu budete mať k dispozícii informácie o najdôležitejšom dianí v meste a sústavnú asistenciu človeka zasväteného do tajov miestneho života.

Najväčšou devízou hotela Autor Rooms sú v konečnom dôsledku detaily. Hostia pri príchode dostanú kľúče od svojich izieb, ktoré sú zdobené motívmi z ručne spracovanej kože. Centrálna časť hotela je tvorená spoločným obývacím priestorom, kde je okrem iného umiestnený špičkový kávovar, výber z ponuky čajov a spoločná barová chladnička, ktorá ponúka lokálne značky poľského piva a výber talianskeho vína.

Vo vnútri každej obytnej miestnosti sa nachádzajú starostlivo vyberané kúsky poľských dizajnérov, od kolekcií nábytku až po zbierky umeleckých predmetov. Do realizácie projektu a oživenia interiéru hotela prispeli prestížne lokálne štúdiá ako Beza Projekt, Paged Meble, Purpura, Porcelana Kristoff, BISK, Comforty, Segiet Oniszh a Ultralight. Za výnimočnú zmienku stojí dizajnérka Maria Jeglińska, ktorá sa v interiéri hotela prezentuje stolovými zrkadlami v ráme z leštenej medi a dubového dreva. Módne štúdio Zuo Corp pre Vás zase pripravilo kolekcie mimoriadne pohodlných županov.

Majiteľka Magda ďalej uviedla: „Myslím si, že sme do sveta vyslali jasné posolstvo, že podpora lokálnej tvorivej scény by mala byť prioritou každej značky v hotelierskom sektore. V poslednom čase som si všimla, že aj veľké reťazce hotelov vo Varšave začali spolupracovať s umelcami z rôznych oblastí.“

V súčasnosti sa na cestovateľskej scéne objavuje obrovský počet nehnuteľností, ktoré nepochybne stoja za fotku na Instagrame. Hotel Autor Rooms je však konceptom, ktorý skutočne prezentuje talent a zručnosť miestnych odborníkov na dizajn a zároveň zvyšuje informovanosť moderného cestovateľa. Priestor tohto zariadenia je inšpiratívny viacerými spôsobmi než len vizuálne a odhaľuje vznikajúcu dizajnérsku scénu mesta pomocou skutočnej pohostinnosti.

Majiteľka Magda sa s takouto charakteristikou stotožnila a poznamenala: „Väčšina ľudí tvrdí, že naše priestory sú oveľa krajšie ako na obrázkoch. Oceňujú, že sa staráme o každý detail, o tom niet pochýb. Naši hostia milujú domácku atmosféru a osobný kontakt s naším personálom. Dostávajú skutočné zážitky, nie iba ubytovanie.“

Obývacia izba v hoteli Autor Rooms.

Ďalší pohľad na obývaciu izba v hoteli Autor Rooms. 

Izba 1410 v hoteli Autor Rooms.

Kúpeľňa v izbe 1410.

Izba 1410. Hotel Autor Rooms.

Andrej Matys
realitný konzultant | predaj

Share

Navjnovšie články

Korona v oblasti hypoték: Požičali by ste peniaze niekomu, kto už mal problém splácať?

Korona v oblasti hypoték: Požičali...

1. marca 2021 Katarína Fraňová

Prečítať článok
Ako správne naceniť vašu nehnuteľnosť?

Ako správne naceniť vašu nehnuteľn...

7. februára 2021 Peter Benčurík

Prečítať článok
13 tipov ktoré Vám pomôžu na trhu s nehnuteľnosťami

13 tipov ktoré Vám pomôžu na trhu ...

11. septembra 2020 Dušan Sivák

Prečítať článok