Syndróm chorých budov

10. septembra 2020 Tomáš Andel

Syndróm chorých budov

Syndróm chorej budovy môže mať na svedomí únavu, stres a iné zdravotné ťažkosti

Bolesť hrdla, bolesť hlavy, či pálenie očí? Žiadny lekár vám nevie určiť príčinu ? Je dosť pravdepodobné, že trpíte syndrómom chorej budovy. Okrem vyššie uvedených ťažkostí sa prejavuje syndróm chorej budovy aj suchou pokožkou, nevysvetliteľnými vyrážkami, neschopnosťou sústrediť sa a únavou.

V angličtine ho poznajú pod názvom Sick Building Syndrom (SBS). Nie všetci ľudia pociťujú ťažkosti, ktoré SBS spôsobuje. Syndrómom však podľa Švédskej štúdie trpí až dve tretiny ľudí, ktorí pracujú, alebo žijú v chorých budovách. Zdravotné problémy vznikajúce v súvislosti s pobytom v budove, zároveň sa strácajú́ po opustení́ budovy, sú definované ako syndróm chorých budov. (Mihinová, Piecková -Dostupné tu)

"Existuje u nich vysoká pravdepodobnosť negatívnych dopadov na zdravie. Podľa správy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) z roku 1984 trpelo zdravotnými problémami spojenými s SBS v USA a európskych krajinách cez 30 percent obyvateľov. O osemnásť rokov neskôr to bolo dvakrát toľko," (Hana Lehocká vedúci Oddelenia fyziológie a psychológie práce Zdravotného ústavu v Ostrave).

Riešenia nepríjemnej situácie sú len dve. Presťahovať sa, prípadne dať výpoveď. Majitelia spoločností majú riešenie predmetnej situácie náročnejšie. Týmto riešením je presťahovanie svojej firmy do zdravej budovy. SBS totiž znižuje pracovné nasadenie, zvyšuje počet práceneschopných dní, ktoré môžu ohroziť niekedy aj fungovanie celej spoločnosti v zmysle absencií, ale aj finančnej náročnosti.

Primárnym problémom pri SBS je klimatizácia. Užívatelia nemôžu v zmysle svojich preferencií regulovať prístup vzduchu, jeho kvalitu a teplotu. Z tohto dôvodu je zásadný výber budovy s iným typom chladenia ako je klimatizácia. Najvhodnejším a najefektívnejším riešením je aktuálne princíp chladených stropov.

V Trnavskom regióne touto modernou technológiou aktuálne disponuje len projekt ECO STATION. Nachádza sa na rozhraní ulíc Stromová a Bratislavská v Trnave.

Budova ponúka priestor pre business a ambulancie najvyššieho štandardu kategórie A. Disponuje najmodernejším technologickým vybavením. Koncepcia ECO STATION stojí na dvoch základných architektonicko filozofických pilieroch.

Prvým pilierom je ochrana životného prostredia spojená s pohodlným a moderným pocitom pri práci, zároveň ponúka pretavenie vašich predstáv do reality vďaka možnosti dispozičných zmien.

Druhým pilierom je myšlienka podnikania vo svojom priestore, ktorý je výhodnou investíciou do budúcnosti a prináša nemalé finančné úspory.

Syndróm chorých budov je tak aktuálne možné riešiť v Trnavskom regióne zakúpením vlastného priestoru v tomto výnimočnom projekte. Vaši zamestnanci ako aj management čaká príjemné pracovné prostredie, ktoré zefektívni a ozdraví podmienky vo vašej spoločnosti.

www.ecostation.sk

Tomáš Andel
predaj nehnuteľností

Share

Navjnovšie články

13 tipov ktoré Vám pomôžu na trhu s nehnuteľnosťami

13 tipov ktoré Vám pomôžu na trhu ...

11. septembra 2020 Dušan Sivák

Prečítať článok
Ako povýšiť dizajn Airbnb ubytovania na novú úroveň

Ako povýšiť dizajn Airbnb ubytovan...

11. septembra 2020 Tomáš Andel

Prečítať článok
Kúpili ste starší byt a plánujete kompletnú rekonštrukciu?  Týchto 5 tipov určite neprehliadnite.

Kúpili ste starší byt a plánujete ...

11. septembra 2020 Karol Zachar

Prečítať článok