LEONARDO
18 bytov | 14 administratívnych priestorov
2009 - 2011
6 mil. €

Polyfunkčný dom Leonardo je situovaný v severovýchodnej časti historického jadra mesta Trnava, známeho ako “malý Rím”, v cetrálnej zóne na Hollého ulici. Obklopuje ho palácová zástavba univzitných budov, Arcibiskupský úrad, ranobarokový Chrám sv. Jána Krstiteľa, Dóm sv. Mikuláša, mestské veže a mnoho ďalších cenných budov. Projekt Leonardo ponúka vyvážený mix navzájom sa dopĺňajúcich funkcií ako obchod, služby, administratíva a bývanie.

Funkčná pestrosť má mestotvorný charakter s ambíciou oživiť túto časť historického jadra a ponúknuť kultivované mestské prostredie a verejný priestor. Súčasťou domu je podzemná garáž pre obyvateľov a návštevníkov domu.
 
 
lokalita
centrum mesta
projekt obklopený ranobarokovými budovami
architektúra
moderná stavba
jedinečná titán-zinková fasáda
priestory
dispozícia
veľkometrážne byty a kancelárie
stavba
realizácia
použitie kvalitných materiálov
štandard
vysoký
klimatizácia, hliníkové okná, materiály

Leonardo bol skvelým príkladom projektu, ktorý mal ambíciu stať sa manifestom modernej architektúry v historickom centre Trnavy. Narazil však na odpor na strane Pamiatkového úradu a vtedajšieho vedenia mesta. Sme však radi, že sa projekt podarilo úspešne dokončiť, a že si našiel svojich spokojných nielen klientov, ale aj fanúšikov. Veríme, že architektúra projetku Leonardo dostane príležitosť zažiariť opäť v takej podobe, v akej ho architektka Ing.Arch. Andrea Klimko navrhla.

Čakajte prosím...


Mám záujem